Drukāt

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendija rezidentiem un jaunajiem ārstiem

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Brāļu Bertrama un Kristapa Zariņu Latvijas Medicīnas Fonds aicina pieteikties stipendijām, kas paredzētas rezidentu un jauno ārstu profesionālajai pilnveidei un izglītības atbalstam.

Stipendiju vēsture

Zariņu medicīnas studiju stipendijas Latvijas ārstiem tika izveidotas 2003. gadā. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits (ASV), kurš ziedoja Latvijas Medicīnas Fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā. Kopš 2003. gada 29 jaunie ārsti no Latvijas ir saņēmuši 140 000 USD mācību stipendijām un papildinājuši savas zināšanas 12 dažādās valstīs. Stipendijas ik gadus piešķir līdz 5 pretendentiem.

Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds ir saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību.

Stipendiju mērķis

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas mērķis ir palīdzēt Latvijas rezidentiem un jauniem ārstiem, kas strādā pirmos piecus gadus pēc augstskolas vai rezidentūras beigšanas, papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1- 6 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. Stipendija domāta tiem ārstiem, kas vēlas apgūt jaunas, līdz šim Latvijā nepielietotas vai mazpielietotas ārstēšanas metodes, Latvijai trūkstošas un pašreiz aktuālas specialitātes, lai tās turpmāk izmantotu Latvijas pacientu ārstēšanā un kolēģu apmācībā.

Prasības pretendentam

 1.  Pretendentam ir jāpiedalās klīniskajā un/vai pētnieciskajā darbā.
 2. Kritēriji pretendenta izvērtēšanai ir: motivācijas pamatotība, iepriekšējie sasniegumi medicīnas un pētniecības jomā, mācību pieredze ārzemēs un izvēlētā studiju virziena spēja palīdzēt Latvijas medicīnai attīstīties un sasniegt augstus starptautiskus standartus.
 3. Priekšroka ir ārstiem, kuri jau strādā Latvijā vai kuriem būs nodrošināta darba vieta Latvijā.
 4. Stipendijas saņēmējs pēc apmācības apņemas vismaz 3 gadus strādāt Latvijas veselības aprūpes sistēmā.
 5. Pretendents slēdz vienošanos ar Latvijas Medicīnas Fondu par līdzekļu saņemšanas un izlietošanas kārtību.
 6. Pēc apmācību beigām ( un apmācību posmos, ja mācību laiks ir vairāk par 3 mēnešiem) stipendiāts sniedz rakstisku finanšu izlietojuma un mācību satura atskaiti.

* Pieteikšanās 2018.gada stipendijām beigusies!

Iesniedzamie dokumenti

 1. Pieteikums ar stipendijas mērķa aprakstu un motivāciju.
 2. Curriculum vitae
 3. Oficiāls uzaicinājums no kādas ārzemju apmācību iestādes papildināt zināšanas ārpus Latvijas
 4. Ieteikuma vēstule no darba vietas (strādājošiem), profesionālās asociācijas un/vai augstskolas.
 5. Nepieciešamā finansējuma pamatojuma atšifrējums.
 6. Stipendijas izmantošanas laiks – 24 mēneši no līguma parakstīšanas datuma.

Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus, tēmā norādot Zariņu studiju ceļojuma stipendija

vai sūtot pa pastu: Dr. Dainim Krieviņam, Pilsoņu iela 13, Rīga, LV-1002

Papildus informāciju var rast pie prof. Daiņa Krieviņa. 

Atlases process

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

 1. Pirmajā kārtā – rakstisko pieteikumu izvērtēšana.
 2. Otrajā kārtā – klātienes intervija. Par intervijas laiku un vietu pretendents tiks telefoniski informēts.

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/