Drukāt

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Fonda vēsture

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs. LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai. 2005. gadā tika pasniegtas pirmās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas, kuras saņēma pieci Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti. Fondu finansiāli ir atbalstījis arī Ojāra Veides Fonds.

Fonda mērķis

Fonda mērķis ir atbalstīt vecāko kursu medicīnas studentu centienus apgūt ārsta profesiju un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas Latvijā studējošiem vecāko kursu medicīnas studentiem (4-6 kurss), kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā, stiprinot un uzlabojot medicīnisko aprūpi valstī. Stipendija 400 - 1000 EUR apjomā tiek piešķirta 3- 5 pretendentiem katru gadu. Kopš 2016. gada tiek piešķirtas arī  veicināšanas stipendijas no 250 - 500 EUR. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska  Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Prasības pretendentam

1. Labas sekmes mācībās
2. Plašs interešu loks, labas latviešu valodas zināšanas un vēlme darboties Latvijas medicīnas labā (pretendenta tautībai nav nozīmes)
3. Vajadzība pēc finansiāla atbalsta, lai turpinātu mācības.
 

!Iepriekšējo gadu stipendiāts (pilnās stipendijas saņēmējs)  nevar pretendēt uz Stipendiju.

 Līdz 2024. gada  15. aprīlim Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu (4.-6. kurss) studenti var pieteikties Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai. Atlases otrā kārta notiks maijā.

Iesniedzamie dokumenti 

  1. Pieteikums - elektroniski aizpildītā anketa (Pieteikums Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai )
  2. Curriculum vitae 1 A4 lpp ar būtiskākajiem datiem (e pastā uz laza@lazariga)
  3. Universitātes sekmju izraksta kopija par diviem pēdējiem semestriem (e pastā uz laza@lazariga)
  4. Divu pasniedzēju ieteikuma vēstules (e pastā uz laza@lazariga)

Pretendentiem ir jānosūta pieteikuma dokumenti e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus (faila nosaukumā norādot savu uzvārdu un doc. saturu), e vēstules tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija 2024.

Atlases process  

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

  1. Pirmajā kārtā – pieteikumu izvērtēšana.
  2. Otrajā kārtā –  intervija.

Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska  Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Stipendijas saņēmējs iesniedz rakstu LĀZA Apkārtrakstam (4000 zīmes)  par to, kas par stipendiju paveikts, kā arī savu foto līdz 30. novembrim. e pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.