Drukāt

Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijas studentiem

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Brāļu Bertrama un Kristapa Zariņu Latvijas Medicīnas Fonds aicina pieteikties Zariņu medicīnas studenta studiju ceļojuma stipendijām, kas paredzētas medicīnas studentu izglītības atbalstam. Pieteikties līdz 15. maijam. Tiks atbalstīti 2-3 pretendenti. Studiju ceļojuma stipendijas paredzētas līdz 3000 USD

Stipendiju vēsture
Zariņu medicīnas studiju stipendijas Latvijas ārstiem tika izveidotas 2003. gadā. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits (ASV), kurš ziedoja Latvijas Medicīnas Fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā. 

Stipendiju mērķis

Zariņu medicīnas studenta studiju ceļojuma stipendijas mērķis ir palīdzēt Latvijas medicīnas studentiem papildināt zināšanas dažādās ārzemju augstskolās un zinātniskās laboratorijās. Stipendija ir plānota studiju ceļojumiem uz Eiropas vai citām valstīm 1- 2 mēnešu garumā, lai piedalītos slimnīcu, medicīnas centru un universitāšu klīniskajā un/vai pētniecības darbā un studijās. 

Prasības pretendentam

 1. Ir jābūt medicīnas studentam, kas studē 5. vai 6. kursā.
 2. Kritēriji pretendenta izvērtēšanai ir: motivācijas pamatotība, iepriekšējie sasniegumi medicīnas un pētniecības jomā, mācību pieredze ārzemēs un izvēlētā studiju virziena spēja palīdzēt Latvijas medicīnai attīstīties un sasniegt augstus starptautiskus standartus.
 3. Pretendents slēdz vienošanos ar Latvijas Medicīnas Fondu par līdzekļu saņemšanas un izlietošanas kārtību.
 4. Pēc apmācību beigām stipendiāts sniedz rakstisku finanšu izlietojuma un mācību satura atskaiti.

Iesniedzamie dokumenti

 1. Pieteikums ar stipendijas mērķa aprakstu un motivāciju.
 2. Curriculum vitae
 3. Oficiāls uzaicinājums no kādas ārzemju apmācību iestādes papildināt zināšanas ārpus Latvijas.
 4. Nepieciešamā finansējuma pamatojuma atšifrējums.
 5. Stipendijas izmantošanas laiks – 12 mēneši no līguma parakstīšanas datuma.

Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un cc Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus, tēmā norādot Zariņu studiju ceļojuma stipendija

 Papildus informāciju var rast pie prof. Daiņa Krieviņa.

 Atlases process

Stipendiātu atlase notiek divās kārtās:

 1. Pirmajā kārtā – rakstisko pieteikumu izvērtēšana.
 2. Otrajā kārtā – klātienes intervija. Par intervijas laiku un vietu pretendents tiks telefoniski informēts.

Plašāka informācija par Latvijas Medicīnas Fondu http://latvianmedicalfoundation.org/