Drukāt

Atis Bārzdiņš, LĀZA kasiera vietnieks

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Atis Bārzdiņš

Atis Bārzdiņš, M.D.

Dzimis Latvijā. Pabeidza Latvijas Medicīnas akadēmiju (šobrīd RSU) 1994. gadā. Pēc iekšķīgo slimību rezidentūras pabeigšanas Rīgā, 1997. gadā uzsaka pēcdiploma apmācību ASV. Beidza iekšķīgo slimību rezidentūru NYU Downtown Hospital (2000-2003), hematoloģijas un onkoloģijas fellowship programmu St. Luke’s-Roosevelt slimnīcā Ņujorkā (2003-2006). Kopš 2004. gada praktizē savā specialitātē Kolorado, Floridā, kopš 2010. gada – Vašingtonas štatā. Kopš 2013. gada strādā Pacific Medical Centers, daudzspecialitāšu grupā praktizējošs medicīniskais onkologs un hematologs Sietlā, ASV. LĀZA valdē kopš 2019. gada, LĀZA kasiera vietnieks no 2019. gada. 

“Pirmajā posmā, kad darbojos valdē, pildīju LĀZA kasiera palīga pienākumus, piedalījos “55 minūtes ar LĀZA” veidošanā, vadot divus no šiem ikmēneša pasākumiem: vienu par jautājumiem hematoloģijā, kas aktuāli ģimenes ārstiem, otru par ārstu aizbraukšanu no Latvijas. Par pēdējo – ārstu aizbraukšanas jautājumu – kopā ar Dr. Andi Graudiņu (Austrālija) un Dr. Dainu Dreimani (ASV) veidojām “LĀZA Apkārtrakstā” publicētus pārskatus, kuros analizējām iemeslus, sekas un risinājumus tam, kāpēc ārsti izvēlas atstāt dzimteni, un kā veicināt vai nu to atgriešanos, vai nozīmes saglabāšanu Latvijā. 2021. gadā piedalījos atklātās vēstules sagatavošanā, izsakot LĀZA valdes viedokli par Latvijas Republikas Satversmes 110. panta grozījumiem, kas varēja ietekmēt viendzimuma pāru un viņu bērnu tiesības Latvijā.

Izvirzot savu kandidatūru vēl vienam LĀZA valdes sasaukumam, plānoju turpināt uzsākto darbu gan kasiera palīga lomā, gan arī citās LĀZA aktivitātēs. Vēlos piedalīties diskusijās un stimulēt talantus, kas varētu rast risinājumus Latvijai specifiskām problēmām. Ceru piedalīties diskusijā par nacionālo psihotraumu un tās nozīmi Latvijas tautas un diasporas garīgajā veselībā un attīstības procesos. Vēlos arī turpināt dalīties savā pieredzē, kas iegūta, strādājot vēža slimnieku aprūpē ASV, un censties palīdzēt uzlabot paliatīvo aprūpi Latvijā. Personīgā līmenī vēlos saglabāt saikni ar dzimteni.”