Drukāt

Alda Urtāne, LĀZA sekretāre

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Alda Urtāne

Alda Urtāne, M.D.

Dzimusi Latvijā, Preiļos, ārstu ģimenē. Beigusi Rīgas Stradiņa universitāti (2006). Pēc rezidentūras RSU ieguva ginekologa un dzemdību speciālista sertifikātu. Strādāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS). Papildus specializējusies bērnu un pusaudžu uro-ginekoloģijā Helsinku universitātes slimnīcā.
Kopš 2013. gada dzīvo Norvēģijā. Strādāja Helse Fonna slimnīcas vispārējā ginekoloģijas un dzemdību nodaļā, pašlaik vairāk privātpraksē un aktīvi darbojas projektos, lai izglītotu sievietes par dažādiem veselības jautājumiem. LĀZA biedre kopš 2017. gada, LĀZA sekretāre no 2024. gada 1.  janvāra.  

“LĀZU es redzu kā jumtu, kas savieno latviešu ārstus un citus nozares speciālistus visā pasaulē. Es domāju, ka mēs Latvijas ārstiem esam tikpat noderīgi kā Latvijas ārsti mums. Mēs varam dot ārzemēs iegūtās zināšanas, pieredzi un kontaktus, bet Latvijas ārsti mums palīdz saglabāt medicīnisko saikni ar Latviju. Reizēm pieķeru sevi pie domas, ka nav tik vienkārši saprast savu identitāti. Es vairs īsti neesmu latviete, bet neesmu arī norvēģiete. Latvija ir uzņēmusi savu medicīnas attīstības kursu. Ir ļoti interesanti skatīties, kā postpadomju mentalitāte saskaras ar jauno kolēģu eiropeisko domu gājienu. Šis ir ļoti skaists laiks Latvijas medicīnā! Vēlējos pievienoties LĀZA valdes komandai, lai vēl aktīvāk iesaistītos sadarbībā starp latviešu ārstiem visā pasaulē.”