Drukāt

"Veselības brokastis" Eslingenā

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

LĀZA 75 Veselības Brokastu dalībnieki pie Latviešu ģimnāzijas Eslingenā 19.06.2022ESI.LV Medicīnas profesionāļu foruma Eslingenā "Veselības brokastis" dalībniekiem bija tā lieliskā iespēja stāvēt vēsturiskā vietā, kur pirms 75 gadiem tika dibināta Latviešu ārstu un zobārstu apvienība.

Svētdienas rītā (19. jūnijā) tikāmies pie ēkas, kurā 1947. gadā dibināta Latviešu Ārstu Zobārstu Apvienība. Varenā mūra skolas celtne savulaik vairākus gadus bija mājoklis Eslingenas latviešu ģimnāzijai. Nedaudz pakavējāmies pie šīs latviešiem nozīmīgās ēkas, pieminējām ģimnāzijas direktoru Ernestu Nagobadu un viņa dēlu, ārstu Visvaldi Georgu Nagobadu, kurš bija viens no LĀZA dibinātājiem, bet tagad, pārsniedzis simt gadu slieksni, dzīvo ASV. Pilsskolas pagalmā iepazīstamies tuvāk, stāstām par mūsu organizāciju misiju, uzdevumiem, iecerēm.

Pēc nelielas pastaigas sasniedzām “Veselīgo brokastu” vietu – kafejnīcu pie tirgus laukuma. Kad Elīna Pinto bija izrādījusi īsfilmiņu par LĀZA un kad dalībnieki apvienotiem spēkiem bija atrisinājuši viktorīnas āķīgos jautājums par LĀZA vēsturi un tagadni, uzsākās spraigas sarunas.

Kopā bijām nedaudzi - kādi padsmit - no vairākām Eiropas valstīm. Bez ārstiem un zobārstiem – arī citi veselības jomas cilvēki Jauka, sirsnīga – tāda bija LĀZA tikšanās 75 gadu jubilejas zīmē.

LĀZA biedrs Dr. Andris Zemītis (Vācija)

Foto redzami LĀZA, DiMVA un ESI.LV latviešu mediķi no dažādām Eiropas valstīm - atzīmējot 75 gadus, kopš bēgļu gaitās dzītie latviešu ārsti, zobārsti, māsas un medicīnas pētnieki te, Eslingenā, dibināja vienu no senākajām trimdas organizācijām - Latviešu ārstu un zobārstu apvienību. Tā 75 gadus iemiesojusi profesionālo un pilsonisko misiju vienot, palīdzēt kolēģiem un ieguldīt Latvijā - arvien vēl svarīga misija, ņemot vērā Latvijas veselības rādītājus un nozares izaicinājumus.

Paldies esi.lv un DiMVA draugiem par darbu, ko ieguldījāt!

Nākamā tikšanās jau Rīgā 9. Latvijas ārstu kongresā no 21.-24.09.2022

Foto no Veselības Brokastīm Eslingenā 19.06.2022