Drukāt

LĀZA seminārs nr 10 par Bērnu un Pusaudžu Psihoterapiju

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

24. novembrī ZOOM vidē no 18.00 -20.00 pēc Latvijas laika notiks LĀZA seminārs par Bērnu un Pusaudžu Psihoterapiju „Suicidalitāte bērnu un pusaudžu vecumā: psihoanalītiskā pieeja”. 

Semināru Suicidalitāte bērnu un pusaudžu vecumā: psihoanalītiskā pieeja vadīs psihoterapeite Dr.Psych Dagnija Tenne (Kanāda).
Seminārā tiks apskatīta suicidalitātes( pašnāvnieciskuma) veidošanās bērnu un pusaudžu vecumā no psihoanalītiskās attīstības pieejas viedokļa. Pieskarsimies pieķeršanās teorijai un mentalizācijas aspektiem, kas veicina vai bremzē suicidalitātes veidošanos. Tā kā galvenā loma pašnāvību novēršanā ir pieaugušajiem un profesionāļiem, tad  pieskarsimies transferences-kontrtransferences procesiem un profesionāļu kompetencēm šajā jomā. Tiks izgaismoti daži šī sarežģītā pašnāvības fenomena aspekti -  riska faktori, dinamiskais attiecību aspekts, kā arī runāsim par suicidalitātes novēršanu. Seminārs palīdzes veidot dziļāku ieskatu bērnu un pusaudžu pašnāvības problēmā, individuālas pieejas katra bērna un pusaudža grūtību novērtēšanas gadījumā un terapeitiskajā darbā, kā arī suicidalitātes apsteidzošā novēršanā. 
Semināra mērķi:
1.    Veicināt padziļinātu izpratni par bērnu un pusaudžu pašnāvības dinamiskajiem procesiem.
2.    Veicināt pārrunas par bērnu un pusaudžu pašnāvības novēršanas problēmām un iespējām.
 Seminārs domāts ģimenes ārstiem, psihiatriem, psihoterapeitiem, psihologiem, sociālajiem darbiniekiem, skolotājiem. 

Otrajā stundā gaidīsim semināra klausītāju jautājumus un diskutēsim.Semināra pastāvīgie dalībnieki arī Karīna Beinerte (Apvienotā Karaliste), Kaspars Tūters (Kanāda). Semināra forma - diskusijas raisoša saruna, kurā pēc ziņojuma var jautāt un saņemt atbildes. Jautājumus var uzdot arī pirms semināra, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Dalībniekiem reģistrācija LĀB informatīvajā sistēmā līdz 22.11. https://saite.lv/e7Teh

Pieslēgšanās ZOOM vidē no sava datora (no Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. tiks nosūtīts pieejas kods e pastā dienu pirms semināra). Lūdzu pārbaudīt arī Mēstuļu kasti, lai nav lieks uztraukums par pieejas linku.

Dalībnieki pēc semināra saņems e pastā aptauju, uz kuru jāatbild līdz 10.12. Pēc atbildēm uz aptaujas anketas jautājumiem LĀB informatīvajā sistēmā būs pieejami sertifikāti 2,5 TI. Semināri ir reģistrēti LĀB tālākizglītības pasākumu portālā, un arī sertifikāti būs LĀB sistēmā pēc aptaujas noslēguma.

LĀZA semināru lektoriem šis ir labās gribas žests, semināri ir bezmaksas, tomēr Jums ir iespēja atbalstīt LĀZA darbību, ziedojot LĀZA mājaslapā www.lazariga.lv sadaļā Ziedot vai tieši, izmantojot saiti https://saite.lv/CUs76