Drukāt

Konkurss - Ojāra Veides fonda stipendija 2022.gadam

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Ojārs Kārlis VeideOjāra Veides fonda mērķis ir atbalstīt  Latvijas ārstus, kas strādā veselības aprūpes laukā Latvijā un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām un uztura izdevumu segšanai. 

Pieteikšanās kārtība

2021. gadā sakarā ar COVID pandēmiju mainīta pieteikšanās kārtība – līdz 25. oktobrim fonda valde gaidīs elektroniski pieteikumus stipendijām, ja apmācības paredzētas 2022. gadā. Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus (faila nosaukumā norādot uzvārdu un doc. saturu), tēmā norādot Ojāra Veides Stipendiju fondam. Pieteikumus vērtēs fonda valde un aicinās uz atlases otro kārtu vai nu klātienes intervijā Rīgā, vai interneta vidē. Katru gadu 4 -6 pretendentiem ir iespēja saņemt stipendiju $1000 līdz $2000 apmērā.

Pieteikumus 2022. gada stipendijām var iesūtīt līdz šī gada 25. oktobrim., tomēr ir saglabāta iespēja izvērtēt ļoti nozīmīgu ārkārtas atbalsta iespēju.

Plašāk par pieteikuma iesniegšanu un prasībām Ojāra Veides Fonda stipendija

Ojāra Veides Stipendiju fonds tika nodibināts 1999. gadā Kanādā. Naudu šim fondam deva Dr. Emma Irēne Groduma (1916–2007). Viņa bija Medicīnas fakultātes profesore Saskatčevanas Universitātē. Viņas brālis Ojārs Veide, būdams jauns medicīnas students Latvijā, zaudēja savu dzīvību, cīnoties Otrā pasaules karā. Dr. Groduma vēlējās nodibināt fondu par piemiņu savam brālim. Ojāra Veides Fonds finansiāli ir atbalstījis arī Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fondu. Tas reģistrēts Kanādā un tam ir ziedojumu nodokļu atlaides.

Ojāra Veides Fondu vada LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters. Fonda valdē ir LĀZA vicepriekšsēdis Juris Lazovskis (Kanāda) un LĀZA biedre  Inese Flude (Kanāda). Fonda darbība ir cieši saistīta ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienības darbību.