Drukāt

Kārlis Rācenis, LĀZA biedrzinis

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Kārlis Rācenis

Kārlis Rācenis, M.D.

Dzimis Latvijā. Beidzis Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāti (2015) un rezidentūru internajā medicīnā (2018) un nefroloģijā (2022). Strādā P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) Nefroloģijas centrā. Ir mācībspēks RSU un strādā pētniecībā par bakteriofāgu izmantošanu infekciju ārstēšanā, kā arī piedalās dažādos nefroloģijas pētījumos. Vadīja Latvijas Jauno ārstu asociāciju (LJĀA) (2017-2020), bija arī Latvijas Ārstu biedrības valdē. Aktīvi iesaistījies dažādos veselības politikas veidošanas jautājumos, piedalījies valstisku dokumentu izveidē- ārsta standarts, jaunais algu modelis, rezidentūras organizēšana, veselības aprūpes finansējums u.c. Covid-19 laikā vadīja vienu no lielākajām Covid-19 nodaļām valstī PSKUS. Līdz 2023. gadam bija Latvijas Nefrologu asociācijas sekretārs. 2023. gadā ieguva Dr. med. grādu. LĀZA valdes loceklis un LĀZA biedrzinis ES no 2024. gada 1. janvāra.  

“Uzskatu, ka pie amatiem/vietām nedrīkst sēdēt sēdēšanas pēc, ja ir ko dot, tad ir jāstrādā. Ja esmu iesaistīts kādā organizācijā, darbā, tad tam nododos nopietni un pēc savas sirdsapziņas. Noteikti ir arī ētikas un morāles principi, pie kuriem pieturos. To redzu arī kā vienu LV medicīnas sabiedrības trūkumiem, ētikas normu, reizēm arī profesionālo normu, neievērošanu/pārkāpšanu savstarpēji, pret jaunākiem un vecākiem kolēģiem, pret sievietēm, pret pacientiem.
Viens no maniem nelieliem sapņiem ir par veiksmīgāku apmaiņu organizēšanu. Uzskatu, ka jaunajiem ārstiem no Latvijas ir aktīvi jādodas uz ārzemēm, lai paplašinātu savu redzesloku. Šāda pieredze ilgtermiņā veicinās Latvijas medicīnas veiksmīgu attīstību.

Ļoti novērtēju LĀZA līdz šim paveikto un tās ikdienas paveiktos darbus! Mana vēlme un pienesums LĀZA tiešā mērā var būt saistīta ar organizācijas ciešāku sasaisti ar Latvijas medicīnas notikumiem.”