Drukāt

Aicinājums mediķiem ārpus Latvijas!

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

 

 

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) un Diasporas māsu un vecmāšu apvienība (DiMVA) aicina ārpus Latvijas dzīvojošos un praktizējošos mediķus atsaukties Veselības ministrijas aicinājumam, pieteikties brīvprātīgam apmaksātam darbam Latvijā saistībā ar COVID-19 kritisko situāciju. . Latvijā ir aizpildītas visas 1500 COVID-19 pacientiem atvēlētās gultas un tiek radītas papildus gultas vietas. Veselības Ministrija lūgusi un saņēmusi ārvalstu atbalstu tehniskajam aprīkojumam. 

Neskatoties uz studentu un rezidentu iesaisti un esošo cilvēkresursu pārplānošanu, kritiski nepietiek sertificētu mediķu. Lielajām slimnīcām dotajā brīdī Rīgā trūkst ap 50 - 60 māsu, primāri intensīvās terapijas nodaļās. Savukārt reģionos trūkst sertificētu ārstu, it īpaši meklē anesteziologus-reanimatologus, internās medicīnas ārstus un infektologus. Tāpat būtu nepieciešamas aprūpes atbalsta personas. Lūdzam atsaukties arī, ja nav aktīvs Latvijas Ārstniecības personu reģistrs, vai izglītība ir iegūta ārpus Latvijas.

 Tuvākā laikā būs papildus informācija no Veselības ministrijas. Sīkāku informāciju par profesionālo reģistrāciju, darba samaksu un citiem praktiskiem jautājumiem atbildēsim individuāli, kā arī 

Interesentus lūdzam rakstīt īsu informāciju par sevi un telefona numuru uz zemāk norādītajām koordinātoru e-pasta adresēm.

Katru pieteikumu izskatīs individuāli. 

Ārstiem                                   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Māsām un māsu palīgiem          Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.