Drukāt

Ojāra Veides Fonda stipendija

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Fonda vēsture

Ojāra Veides Stipendiju fonds tika nodibināts 1999. gadā Kanādā. Naudu šim fondam deva Dr. Emma Irēne Groduma (1916–2007). Viņa bija Medicīnas fakultātes profesore Saskatčevanas Universitātē. Viņas brālis Ojārs Veide, būdams jauns medicīnas students Latvijā, zaudēja savu dzīvību, cīnoties Otrā pasaules karā. Dr. Groduma vēlējās nodibināt fondu par piemiņu savam brālim. Ojāra Veides Fonds finansiāli ir atbalstījis arī Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fondu. Tas reģistrēts Kanādā un tam ir ziedojumu nodokļu atlaides.

Ojāra Veides Fondu vada LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters (Toronto, Kanāda).  Fonda valdē ir arī MD Juris Lazovskis un DDS Inese Flude.

Fonda mērķis

Ojāra Veides fonda mērķis ir atbalstīt  Latvijas ārstus, kas strādā veselības aprūpes laukā Latvijā, un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām, uztura izdevumu segšanai. 
Stipendija 1000-2500 USD apjomā tiek piešķirta 3-4 pretendentiem katru gadu.
Pieteikumus var iesūtīt līdz katra gada 15. septembrim.

Iesniedzamie dokumenti

  1. Iesniegums, kurā jānorāda, ka pretendents darbojas veselības aprūpes laukā Latvijā (galvenokārt ārsti, zobārsti, medicīnas rezidenti un studenti)
  2. Oficiāls uzaicinājums no kādas ārzemju apmācību iestādes papildināt zināšanas ārpus Latvijas
  3. Atbalsta vēstule no Latvijas veselības aprūpes iestādes direktora vai nodaļas vadītāja, kur kandidāts patlaban strādā, vai atbalsta vēstule no mācību iestādes
  4. Curriculum Vitae – akcentējot līdzšinējo sadarbību ar kolēģiem un iesaisti zinātniskos darbos un pētījumos
  5. Apraksts, kāpēc vēlas mācīties ārpus Latvijas un kādā veidā iegūto informāciju un pieredzi tālāk pasniegs saviem kolēģiem Latvijā
  6. Nepieciešamā finansējuma pamatojuma atšifrējums 

Lai pieteiktos stipendiju konkursam, pretendentiem ir jānosūta pieteikuma e-pasts uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pievienojot visus dokumentus, tēmā norādot Ojāra Veides Stipendiju fondam.

Pēc atgriešanās Latvijā stipendiātam ir jādod oficiāla atskaite, kādā veidā apmācībās iegūtā informācija un pieredze izlietota savā darbavietā vai plašāk, lai tas nāktu par labu pārējiem Latvijas kolēģiem. Atskaite tiek publicēta LĀZA Apkārtrakstā. Pievienojami arī fotoattēli.

Atlases process  

Fonda valde izskata katru pieteikšanās informāciju un izlemj, vai kandidāta kritēriji atbilst fonda vadlīnijām. Atbildi pretendentam nosūta elektroniski  2 vai 3 nedēļu laikā.

Kontakta persona Kaspars Tūters: 

72 Woodlawn Ave West,

Toronto, Ont. M4V 1G7, Canada 

Mājas telefons: 416 923 4657. 

Mobilais: 416 566 3411. 

Fax: 416 923 4657. 

 E pasts   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.