Drukāt

Pasniegtas stipendijas Latvijas jaunajiem ārstiem un studentiem

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

21. jūnijā Latvijas Ārstu biedrībā Skolas ielā 3 notika svinīgs sarīkojums veltīts Pirmā vispasaules latviešu ārstu kongresa 35 gadu jubilejai. Uz to bija aicināti kongresa organizatori un dalībnieki. Svinīgajā sarīkojumā sveica prof. Haraldu Jansonu kā vienu no kongresa organizatoriem, viņam piešķīra Latvijas Ārstu biedrības augstāko apbalvojumu – goda zīmi CILVĒCĪBAS LAIKS (Tempus Hominis). Prof. Jānis Vētra teica skaistu un vērtīgu apsveikuma runu par prof. Haralda Jansona lielo ieguldījumu traumatoloģijas un ortopēdijas  un biomehānikas attīstībā Latvijā.Tika pasniegtas arī Latvijas Medicīnas Fonda un Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas.  Ar savām atmiņām par pirmā kongresa laiku dalījās tā organizatori: prof. Bertrams Zariņš, kurš ir ieradies Latvijā tieši šī notikuma dēļ, prof. Viesturs Boka un Dr. Uldis Līkops. Prof. Dainis Krieviņš (LMF viceprezidents Latvijā) pasniedza Latvijas Medicīnas Fonda stipendijas astoņiem izciliem kolēģiem. Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas astoņiem medicīnas studentiem pasniedza Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) vicepriekšsēde prof. Daina Dreimane.

Nav iespējams pārvērtēt Pirmā vispasaules latviešu ārstu kongresa nozīmi Latvijas medicīnā un arī brīvās Latvijas vēsturē. Kongress atvēra Latvijai vārtus uz medicīnu pasaulē un trimdas latviešiem ceļu uz Latviju.

 Jau plašāku aprakstu par visu, kas notika 21. jūnijā Latvijas Ārstu biedrībā, varēsim lasīt gan Latvijas žurnālos un avīzēs, gan Laikā un Latvija Amerikā jau pēc Līgosvētkiem! Paldies Latvijas Ārstu biedrībai par viesmīlīgo uzņemšanu!

Bet tagad - lai skanīga līgošana visiem maziem un lieliem latvju bērniem!

Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāti  2024

 

Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāti kopā ar Dr. Edīti Lazovsku, Dr. Annemariju Linaresu, Dr. Jāni Vētru, prof. Janu Pavāri, Dr. Kamenu Kaidaku un prof. Dainu Dreimani.

LMF stipendiāti kopā ar prof. Bertramu Zariņu, Dr. Kamenu Kaidaku un prof. Daini Krieviņu.

Prof. Bertrams Zariņš, Dr. Mārtiņš Malzubris, prof. Haralds Jansons, prof. Iveta Golubovska un Dr. Modris Ciems

Drukāt

LĀZA aicina uz konferenci 4. jūlijā Toronto

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

LĀZA konference Toronto 4.07.2024

Latviešu Ārstu un Zobārstu Apvienība (LĀZA) uzaicina XVI Dziesmu un deju svētku dalībniekus un viesus uz svētku pusdienām un konferenci “Medicīna laiku lokos” 2024. gada 4. jūlijā no 13.00- 17.00 Sheraton Center Toronto. Ieņēmumi no dalības maksas palīdz atbalstīt jauno Latvijas ārstu izglītošanos.

Pusdienu laikā tiks sniegti daži priekšlasījumi (lūdzu skatīt programmu lejāk) par vispārējām – gan mediķu, gan ne mediķu auditorijai interesantām tēmām. 

Šis saviesīgais pasākums ir laba iespēja dibināt jaunus kontaktus, atjaunot iepriekšējos un tikties ar draugiem, paziņām un kolēģiem. Viesu vidū gaidām arī Latvijas vēstnieku Kanādā.

Visi laipni aicināti!

Dalības maksa ir $200 ārstiem un $80 viesiem. Lūdzu, pieteikumu sūtīt pasākuma organizatoram Dr. Ērikam Niedrītim pa epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai telefonu 1-917-797-8249.

Programma:

  • „LĀZA 8-ajā gadu desmitā”, Juris Lazovskis
  • Psiholoģija. „Meklējot ārsta lomu latviešu tautas kolektīvās traumas dziedēšanā”, Atis Bārzdiņš
  • Uroloģija. „Jaunumi prostatas hiperplazijas (BPH) klīnikā un ārstēšanā”, Laris Galējs
  • Reimatoloģija. „Locītavu sāpes un kā tām pretoties”, Juris Lazovskis.

 

 

Drukāt

55 minūtes ar LĀZA 22.05.2024 par kļūdām

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Cienītie kolēģi!

Nākamā saruna “55 Minūtes ar LĀZA” jau trešdien, 22. maijā, 18:00 pēc Latvijas laika.

 Aprīlī sākām sarunu ciklu par ārstēšanas kvalitāti, par kļūdām, par cilvēcisko saskarsmi un emocijām ārstniecības procesā, par problēmām un iespējamiem risinājumiem – par kvalitāti, tās nodrošināšanu un kontroli.

 22. maija sarunas tēma – par kļūdām ārstniecības procesā, par to, kā atpazīt kļūdu, kas kļūdās un kāpēc kļūdās, par to, vai kļūdas var novērst un vai tās var labot. Vai ir vadlīnijas, kas palīdz pieņemt lēmumus par ārstniecības taktiku, vai tās var un spēj realizēt?

Sarunā piedalās - Valts Ābols, Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Latvijas lielo slimnīcu asociācijas valdes priekšsēdētājs; Ivars Vanadziņš, Darba drošības un vides veselības institūta direktors, RSU Aroda un vides medicīnas katedras docētājs; Juris Lazovskis LĀZA priekšsēdis, reimatologs (Kanāda); Daina Dreimane, LĀZA vicepriekšsēde, bērnu endokrinoloģe, ASV; Alda Urtāne, LĀZA sekretāre, ginekoloģe un dzemdību speciāliste, Norvēģija. Sarunu vadīs Kamena Kaidaka, LĀZA administratore Latvijā.

 Mēs neceram, ka spēsim 55 minūtēs “glābt pasauli”, bet ikviena saruna vienmēr ir devusi gan runātājiem, gan klausītājiem jaunas atziņas, ierosmes.

Kā vienmēr šo sarunu varēs vērot tiešraidē caur LĀZA Facebook vietni, kur arī glabāsies tās ieraksts (6 mēnešus).

Topic: 55 Minūtes ar LĀZA
Time: May 22, 2024 11:00 AM Eastern Time (US and Canada)

Join Zoom Meeting

https://ej.uz/18bu

Meeting ID: 896 5804 6926
Passcode: 934608