Drukāt

LĀZA aicina pieteikties Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

10.03.2017

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība, atzīmējot savu dibināšanas 70. gadadienu, aicina medicīnas studentus pieteikties Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai.

Fonda mērķis ir atbalstīt medicīnas studentu centienus apgūt ārsta arodu un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas vecāko kursu (4.-6.) studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās, plašs interešu loks, bet kas arī savu turpmāko dzīvi ir nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā un kam ir līdzekļu trūkums mācībām. Vienreizēja stipendija 500 - 1000 USD apjomā tiek piešķirta 3-4 pretendentiem katru gadu. 2016. gadā tika piešķirtas arī četras veicināšanas stipendijas. Līdz šim stipendijas ir saņēmuši 47 Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studenti.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds radies, godinot ārsta Ilmāra Lazovska (1931–2003) piemiņu. Fondu izveidoja LĀZA valdes loceklis ārsts Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī tā vadītājs.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2017. gada 24. aprīlis.

Pieteikumu jāsūta Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija.

Otrās kārtas klātienes intervija notiks 15. vai 16. maijā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Pieteikumus izvērtē un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska  Medicīnas fonda stipendiju komisija.

Stipendijas svinīgi pasniegs LĀZA 70 gadu jubilejas atzīmēšanas pasākumā 20. septembrī, ko LĀZA rīko sadarbībā ar RSU un LU.

Papildus informācija par prasībām pretendentiem sadaļā Stipendijas.