Drukāt

55 minūtes ar LĀZA 17.04.2024 par ārstēšanas rezultātu

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Cienītie kolēģi!

“55 Minūtes ar LĀZA” jau trešdien, 17. aprīlī, 18:00 pēc Latvijas laika.

“LĀZA 55 minūtēs” martā runājām par to, cik viegli vai grūti ir nokļūt pie ārsta dažādās valstīs. Secinājums – tas nav ne viegls, ne īss ceļš, tas ir arī gana atšķirīgs dažādās zemēs. Aprīlī sāksim sarunu par ārstēšanas kvalitāti, par kļūdām, par cilvēcisko saskarsmi un emocijām ārstniecības procesā, par problēmām un iespējamiem risinājumiem – par kvalitāti, tās nodrošināšanu un kontroli.

Pirmās sarunas tēma 17. aprīlī – pacientu apmierinātība (neapmierinātība) ar saņemto palīdzību. Kāda tā ir dažādās zemēs, kā to izjūt ārstniecības personas un arī iestādes?  Kādu vērtējumu veselības aprūpes sniedzējiem devuši pacienti Latvijā veiktajā pētījumā 2017. gadā? Pārskats šeit. (*Pārskats par pacientu apmierinātību: politika, pieejas, instrumenti un ietekmējošie faktori (vmnvd.gov.lv)

Kā ir, kā varētu būt?  

Sarunā piedalās: Daina Dreimane, LĀZA vicepriekšsēde, bērnu endokrinoloģe Bērnu slimnīcā Orange County, ASV), Normunds Staņevičs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Kārlis Albergs, Nacionālajā veselības aprūpes servisa Lielbritānijā kvalitātes uzlabošanas jomas speciālists, Biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kopienas #esiLV veselības domnīcas vadītājs, Helēna Dauvarte, gastroenteroloģe Tallinā, Austrumu Tallinas centrālajā slimnīcā, Igaunijā.

Sarunu vadīs Kamena Kaidaka, LĀZA administratore Latvijā

Pirms sarunas ikvienam veselības aprūpē strādājošajam (vai arī vairs nestrādājošajam) ir iespēja atbildēt uz dažiem jautājumiem par šo svarīgo tēmu: aptauja šeit

Saruna notiks Zoom formātā un aicinām pievienoties, lai tad varat aktīvi komentēt un piedalīties.

Zoom saite šeit ( https://ej.uz/wiwa ) 

Meeting ID: 871 8616 2019
Passcode: 079220

 Kā vienmēr šo sarunu varēs vērot tiešraidē caur LĀZA Facebook vietni, kur arī glabāsies tās ieraksts.