Drukāt

LĀZA balvas konferencē “Health and Social Sciences” 2023

Autors Latviešu Ārstu un Zobārstu apvienība.

Ik gadu Rīgas Stradiņa universitātē norisinās viens no lielākajiem studentu zinātnes notikumiem Ziemeļeiropā – RSU Starptautiskā studentu konference, kas kopā pulcē ne tikai studējošos no Latvijas, bet arī no visas Eiropas. Konference norisinājās no 27.- 28. martam Rīgas Stradiņa universitātē, bet zinātnes nedēļa turpinājās.

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība bija lēmusi piešķirt LĀZA Speciālo balvu – 250 EUR žūrijas komisijas atzītiem darbiem. Kā darbu, kurš būtu pelnījis specbalvu bērnu/ jauniešu psihoterapijā žūrija atzina darbu Generalized Anxiety Symptoms Among High School Students: Prevalence, Socio-Demographic And Academic Factors, autore – Adelīna Nikitenko.

Par starpdisciplināro jomu visatbilstošākais un augstu novērtēts darbs no žūrijas puses bija Sindijas Kezikas darbs – Sexual health in family medicine - scope, potential and barriers.

Grāmatu par anatomu antropologu Jēkabu Prīmani “Tā mēs atgriežamies” saņēma morfoloģijas sekcijas uzvarētāji, grāmatu par gastroenterologu Nikolaju Skuju “Nikolajs Skuja” saņēma iekšķīgās medicīnas sekcijas uzvarētāji. Arī case reports sekciju uzvarētāji saņēma balvā LĀZA dāvinātās grāmatas.

Patīkami redzēt, ka RSU studentu konferences balvu saņēmēju vidu ir arī LĀZA Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiāti!

Sveicam gan uzvarētājus, gan visus dalībniekus, jo ikviena dalība konferencē arī ir uzvara pašam pār savu neuzņēmību un arī slinkumu.

Paldies Lāsmai Ludboržai par izcilu darbu, konferenci organizējot!

Plašāka informācija isc.rsu.lv