Drukāt

LĀZA un ELA organizē ārstu forumu Berlīnē 7.decembrī

Autors Uģis Gruntmanis.

Pirmo reizi Latvijas vēsturē mediķi bija vienoti 7. novembrī!

Un būsim vienoti, jo mēs pieprasām labāku un ātrāku pacientu piekļuvi mums, mēs pieprasām ātrāku diagnozi un ārstēšanu, mēs pieprasām, lai mums ir vairāk laika pacientam, mēs pieprasām, lai neviens ārsts Latvijā neņemtu pateicības un neapkaunotu mūs visus, mēs pieprasām, lai naudas plūsmas slimnīcās un citās iestādēs ir godīgas un caurspīdīgas un lai nebūtu drausmīga nevienlīdzība starp mediķiem, mēs gribam, lai katra mediķa konstruktīvs ieteikums tiek uzklausīts, taču tas nav iespējams, strādājot 3-4 darbos uz izsīkšanas robežas vai braucot prom, tās nedrīkst būt divas vienīgās mūsu izvēles Latvijā!

Tiem, kas aizbrauc un kas pirms tam smagi strādājuši rezidentūrā Latvijā par grašiem, mēs pieprasām valdībai atcelt “atmaksu” par šo laiku! 

Absolūti lielākā daļa Latvijas mediķu šeit un ārpus tās ir gatavi palīdzēt Latvijai sakārtot veselības aprūpes sistēmu.   

Mēs, LĀZA, 7. decembrī būsim vienoti ar ELA un LĀB, un sanāksim kopā Berlīnē ar kolēģiem no Vācijas, Austrijas un Šveices, lai domātu, kā varam labāk sadarboties, kā visi kopā varam būt noderīgi Latvijai!

Šīs idejas ir arī LĀZA devīzes pamatā: “Visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu un ārstu izglītību un sadarbību”. 

Visi, kas piedalīsies, būs aicināti izteikt savus novērojumus un, galvenais, ieteikumus, kā visi kopā varam veidot Latvijas medicīnu stiprāku.

Sagaidot tuvojošos Lāčplēša dienu un 18. novembri, es aicinu mūs visus ieskatīties filmā Dvēseļu putenis https://www.youtube.com/watch?v=qWN4qY55pJc, lai atcerētos, kā Latvija radās, kāpēc tā radās un kādi upuri tika nesti, lai mums tā vienmēr būtu un mēs to vienmēr sargātu!

 Paldies, Jums visiem un tiekamies jau 7. decembrī Berlīnē! Pieteikties lūdzu šeit ejuz.lv/simediki

 LĀZA prezidents Uģis Gruntmanis